Sdílej

Ano! Na XDA fóru se objevila první zpráva o portaci této verze Androidu, o dalších novinkách vás budu samozřejmě informovat. Více informací o Android Kitkat si můžete pustit v tomto videu nebo si počíst v popisu níže.

Nejvýznamnější novinky a změny zmiňované ve videu

  • Nová grafika tlačítka hlavního menu a hlavního menu jako takového, ve kterém chybí widgety i odkaz na Google Play. Nová je též grafika a způsob přidávání widgetů. Nově je ve výchozím nastavení pouze jedna plocha.
  • Novinkou na zamykací obrazovce je zobrazení obrázku alba přehrávané skladby na celé ploše zamykací obrazovky a ve výchozím nastavení vypnutí widgetů na zamykací obrazovce. Pokud si je chcete přidat, musíte tuto možnost povolit nejdříve v menu.
  • Velké novinky se udály u Google Now, který lze vyvolat nejen gestem nahoru, ale také z domovské obrazovky gestem zleva směrem doprosřed displeje. Přibyly také nové karty a hlasová aktivace Google Now, která ale bude fungovat jen na novém Nexusu 5.
  • Přepracována byla telefonní aplikace, která na úvodní obrazovce rovnou nabízí nejpoužívanější kontakty a možnost vyhledávat v databázi společností. Pokud vám volá někdo z určité společnosti v databázi google, může se vám zobrazit název a logo společnosti a vy tak bez toho, abyste daný kontakt měli uložení víte, kdo a odkud vám volá.
  • Hangouts jsou nově výchozí aplikací jak pro chat, tak pro SMS. Bohužel ale SMS zprávy nejsou nijak zálohovány nebo synchronizovány.
  • Integrován je kancelářský balíček QuickOffice a propracovanější správce souborů s integrací Google Disku a dalšími aplikacemi třetích stran.
  • Novou aplikací jsou Fotky, která koexistuje s rovněž přítomnou Galerií. Dokáže zobrazit kromě místních fotek i on-line obsah z Google+.

Zdroj: Mobile.net