Sdílej

Poslední tři měsíce jsem měl na svém HTC Desire Z neoficiální CM 9.1 s názvem Andromadus Mimicry ROM 1.5. Jedná se o velice kvalitní alternativní rom, už při instalaci si můžete zvolit z mnoha možností a proto také může u každého vypadat rom naprosto jinak. Níže máte menší popis základních vychytávek. Vše je samozřejmě plně lokalizované do češtiny.

 

- Oznamovací lišta – až 12 zástupců v oznamovací oblasti. Můžete použít základní ikony, z galerie nebo ze sady předem vytvořených ikon.

- Naposledy použité – dotykové tlačítko hledání je přemapováno na Naposledy použité aplikace, velice urychluje přeskakování mezi aplikacemi

- Mody / Tweaky – V6 Supercharger, Virtuous OC Daemon, Enhanced Keymaps tweaks a Wifi volání si můžete zvolit při instalaci.

- App možnosti výběru – při instalaci máte na výběr z mnoha launcherů, hudebních přehrávačů a boot animací.

- Zlepšení UI – Několik módů zobrazování stavu baterie. Možnost použít vlastní formát data ve stavovém řádku nebo upozorňování a změnit barvy / průhlednost.

- Mody pro hardware tlačítka – dlouhé stisknutí power tlačítka pro svítilnu, dlouhý stisk fotoaparátu pro rychlé nahrávání, trackball pro přijmutí a zavěšení hovoru

 

Klady

rychlost, velké množství nastavení, spousta nových užitečných funkcí

Zápory

pro někoho možná až moc možností nastavení, z vlastních zkušeností po delší době jsem zaznamenal vyšší spotřebu baterie a záseky což je údajně způsobováno Supercharger při větším počtu aplikací.

 

Stahovat můžete rom přímo z XDA fora. Pro instalaci budete potřebovat rootnutý telefon, tento snadný návod by Vám měl pomoci.